Kas yra domenas?

Mano manymu labai dažnam žmogui kylantis klausimas, kas yra domenas? Todėl šiandien pabandysiu į tai atsakyti, kaip įmanoma paprasčiau ir suprantamiau.

Pradėsiu nuo to, kas tas domenas yra ir ką apie jį rašo wikipedia.

DNS (angl. Domain Name System, liet. Srities vardų struktūra) – internete be skaitinių IP adresų naudojami simboliniai vardai. Leidžia kreiptis į tinklo resursus lengviau įsimenamu simboliniu vardu. Pvz: lt.wikipedia.org, o ne 91.198.174.2. Jie dar vadinami domeniniais ir sudaromi pagal tam tikrą hierarchinę struktūrą.

Ir šis aprašymas yra labai teisingas ir tikiuosi visiems suprantamas. Domenas, tai yra vardas, kuris nukreipia į tam tikrą IP adresą (serverio IP adresą). Visa tai darome su vienu tikslu, kad būtų kuo lengviau įsimenami ir pasiekiami internetiniai puslapiai.

Domenai turi savo skirtingas galūnes, tokias kaip .com, .eu, .lt ir t.t. šioje vietoje nenoriu labai išsiplėsti, todėl labai trumpai pabrėžiu, kad jei jūsų internetinis puslapis yra sukurtas veikti Lietuvoje, tai nedvejokite ir pirkite jam Lietuvišką domeną. Taip jūs lengviau pasieksite geresnius rezultatus Google paieškoje.

Pasiekti gerus rezultatus google paieškoje yra menas, kuriuo tegul užsiima profesionalai, o aš šiandien noriu pakalbėti, apie tai kodėl domenas turi būti, net gi privalo būti jūsų rankose. Niekada neprašykite savo kaimyno, pusbrolio, kolegos nupirkti jums domeno. Nedarykite to niekada. Nes jūs turite suprasti vieną dalyką, kad tai yra jūsų prekinio ženklo ar įmonės pavadinimas. Tą domeną jūs praktiškai padovanojate tam savo kolegai, kuris geriau supranta kompiuterius. Kodėl aš sakau, kad padovanojate? Todėl, kad tas domenas pagal domenų registrą http://www.domreg.lt/whois priklausys jūsų kolegai ar kaimynui ir tada prasideda visas linksmumas. Kaimynas Petras gi dingo, netoli, bet dingo į kokią tai Angliją, kur dirba ir negali to domeno jums perleisti ir už jį neapmoka. Arba kitas, ne ką prastesnis scenarijus, kolega Jonas pirko domeną per savo nedidukę įmonę, nes gali susigrąžinti PVM, ir ta įmonė gi subankrutavo ir visi domenai, serveriai ar kitas velnias, kuris teisiškai priklausė kolegos įmonei, atiteko bankroto administratoriui. Ir tada jūs, turite gero laiko bandydami surasti galus ir atgauti savo prekinį ženklą į savo rankas.

Manau, kad dažnas verslo žmogus, kuris kuriasi puslapį apie tai žino ir viską perka pats, taip įgaudamas visas teises į domeną ir kitus būtinus atributus, tačiau, žinau, kad yra ir tokių kurie tarsi veidrodinis atspindys nuo aukščiau pateikto mano simuliacinio aprašymo.

0 žmogui patinka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *